Festivalul Peninsula 2013 @ Cluj

În perioada 18-21 iulie 2013, la Cluj-Napoca, pe Valea Gârbăului, va avea loc cea de-a unsprezecea ediţie a festivalului Peninsula. Aceasta este prima ediţie a festivalului care se desfăşoară la Cluj.

Prețuri bilete:

15 iunie – 17 iulie 2013:
•    Bilet de o zi – 70 de lei
•    Bilet pentru 4 zile (fără campare) – 180 de lei
•    Bilet pentru 4 zile (include preţul campării) – 210 lei

La faţa locului:
•    Bilet de o zi – 90 de lei
•    Bilet pentru 4 zile (fără campare) – 210 lei
•    Bilet pentru 4 zile (include preţul campării) 240 de lei

peninsula

PROGRAM

18 iulie:

MAIN STAGE:
19:00 – Vița de Vie
21:00 – Alborosie
23:00 – Kaiser Chiefs

FREEDOM ARENA:
1:00 – Șuie Paparude

KISS TERRACE:
00:00 – Paul Kalkbrenner
02:00 – Utah Jazz & Stamina MC

GAMBRINUS ROCKS CLUJ STAGE:
16:00 – Rubik’s Cube
17:00 – Blood Print
18:00 – Mojo Barrel
19:00 – Natif
20:15 – Satelittes
21:30 – Sky Swallows Challenger
22:45 – Theory Of Mind
00:00 – Luna Amara
01:30 – Mushroom Story
After – New Disorder

JANIS ISLAND:
Magda Puskas & friends
Acapella WindSingers
Lemon Bucket Orkestra

BRUNO UNPLUGGED WINEYARD:
18:00 – Miklos Gyorgy
19:15 – Indie Folker
20:30 – Groovebent Band

19 iulie:

MAIN STAGE:
19:00 – The Sweet Life Society
21:00 – Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra
23:00 – Dragonforce

FREEDOM ARENA:
01:00 – DJ Sterbinszky
03:00 – Umek

KISS TERRACE:
18:30 – Altar
20:00 – Kistehen
23:00 – Benga
01:00 – Camo & Crooked & MC Youthstar

GAMBRINUS ROCKS CLUJ STAGE:
16:00 – The Kryptonite Sparks
16:45 – SoNaked
17:45 – Astero
18:45 – Quantum Drive
19:45 – Pistol Cu Capse
21:15 – Persona
22:45 – Lights Out
00:00 – The Amsterdams
01:00 – Kaleidonescu
02:00 – Baba Dochia
After – HangingAround cu Mihu si Flo’

JANIS ISLAND:
Zadar
Traff!c
Lemon Bucket Orkestra

BRUNO UNPLUGGED WINEYARD:
18:00 – Mania.ro
19:15 – Autumn Hotel – acoustic
21:00 – Grimus – acoustic

20 iulie

MAIN STAGE:
19:00 – COMA
21:00 – Marky Ramone’s Blitzkrieg
23:00 – SKA-P

FREEDOM ARENA:
23:00 – DJ Julian

KISS TERRACE:
22:00 – N.O.H.A.

GAMBRINUS ROCKS CLUJ STAGE:
16:00 – Divided By Perception
17:00 – Rock n Ghena
18:00 – Scars Of A Story
19:00 – Breathelast
20:15 – Roadkill Soda
21:30 – GoodBye To Gravity
22:45 – White Walls
00:00 – Niste Baieti
01:30 – Diamonds Are Forever

JANIS ISLAND:
ZadaR
Traff!c
Hot Club de Cluj

BRUNO UNPLUGGED WINEYARD:
18:00 – Ada Milea
19:30 – Guilty Lemon
21:00 – Domino

21 iulie:

MAIN STAGE:
19:00 – Ocho Macho

La Roux

FREEDOM ARENA:
21:00 – Vlad Rusu
23:00 – Snatt & Vix
01:00 – Aly & Fila

KISS TERRACE:
20:00 – Intim Torna Illegal
22:00 – Rotfront

GAMBRINUS ROCKS CLUJ STAGE:
16:00 – Nomega
17:00 – Methadone Skies
18:00 – Ultimu’ Nivel
19:00 – Dirty Shirt
20:15 – Relative
21:30 – Rehab Nation
22:45 – Ska-nk
00:00 – Grimus
After – SoKol

JANIS ISLAND:
.ROm
Marinel Petreuş si Gheorghe Pârja

BRUNO UNPLUGGED WINEYARD:
18:00 – Digital Sushi
19:30 – Țapinarii

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *